Ege Çağdaş Eğitim Vakfı, eğitimde fırsat eşitliği çalışmalarını destekleyen bağışçı ve sponsorlarına teşekkür etti.

Ege Çağdaş Eğitim Vakfı, vakfın kurucu üyeleri, yönetim kurulu ve çalışanları 19 Eylül Çarşamba akşamı Kordon Otel’de yapılan Kurucu Üyeler Buluşmasında bir araya geldi. Bu yılki buluşmada Vakfın eğitime destek faaliyetlerinin hayata geçmesi ve yaygınlaşmasında önemli katkıları olan bağışçı kişi ve kurumlar için de bir teşekkür töreni düzenlendi.

Eğitimde fırsat eşitsizliği ile mücadele edilmesi inancıyla 1995 yılında İzmir’de 96 aydının girişimiyle kurulan EÇEV’in Yönetim Kurulu Başkanı Yasemin Reşitoğlu, sivil toplum kuruluşlarının gerekliliğini ve önemini dile getirdiği açılış konuşmasında EÇEV ve benzeri kuruluşların daha fazla alanda, daha farklı ve yenilikçi işler yapması gerektiğini vurguladı. Reşitoğlu: “Bugün aramızda bireysel ve kurumsal bağışçılarımız da var. Biz bağışçılarımızla yol alabilen bir vakıfız. Onlar iyi ki var. Bugünkü toplantımızda çağdaş eğitimde fırsat eşitliği yaratma çabamızda bize büyük destekler veren bağışçılarımıza, kurucularımızın huzurunda teşekkür etmek istiyoruz” dedi. 

İlk olarak, kuruluşundan bu yana Vakıf faaliyetlerinde kullanılmak üzere bina, arsa, mülk bağışlayan, Vakfın uzun süreli kullanımına tahsis eden veya işletme giderlerini karşılayan bağışçılara teşekkür edildi. Vakfın, markalaşmış eğitim projelerine ve geleneksel etkinliklerine ev sahipliği yaparak destek olan kurumlara teşekkürlerinin takdimi ile devam eden programda, daha sonra yaptıkları bağışlar, gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projeleri ve etkinliklerle Vakfın burs havuzuna ve eğitime destek faaliyetlerine son üç yıl içinde belli bir miktarın üzerinde kaynak yaratan kişi, kurum ve gruplara da teşekkür sunuldu.  Teşekkürlerin toplantıya katılan Vakıf kurucuları ve önceki dönem yönetim kurullarında görev almış üyeler tarafından takdim edildiği toplantıda, duygusal anlar da yaşandı. Toplantıda teşekkür sunulan bağışçı ve destekçiler arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı, İzmiroğlu Ailesi, Carfi Ailesi, Çimentaş Şirketler Topluluğu, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, Ekin Koleji, İzmir Özel Türk Koleji, İzmir Özel SEV İlkokulu, İzmir Palas, Çeşme Boyalık Beach Otel, Eldor Elektronik, Yarış Kabin yer aldı. Son üç yılda EÇEV burs fonlarına ve vakıf faaliyetlerine bireysel bağışlarıyla büyük destek veren Meral Somer, Halil Tokoğlu, Necla Kardeş, Rami Berki, Sevgi-Reha-Sema Aysay, Alim Ahmet Şenocak gibi isimlere teşekkür verilen toplantıda, gerçekleştirdikleri örnek sosyal sorumluluk projeleri ve etkinliklerle katkı sağlayan EÇEV-İTK İkinci El Kermesi Gönüllüleri, Işıkkent Okul-Aile Birlikleri, Melbourne Cumhuriyet Korosu, EÇEV Etkinlik Takımı Gönüllüleri ve Aydan Sakbaş’a da teşekkür edildi.

TÜM HABERLER