Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ve Çimentaş Eğitim ve Sağlık Vakfı başkanı ve üyeleri, Kars’ın Sarıkamış Vilayetler Birliği Anaokulu’nun tüm donanım malzeme ihtiyaçlarını karşıladı.

Her iki kurumun yetkilileri, Vilayetler Birliği Anaokulu’nu ziyaret etti. Vilayetler Birliği Anaokulu Müdürü Filiz Karahaliloğlu, misafirlerine okulun tanıtımını yaptı ve okul hakkında bilgi verdi.

Çimentaş Eğitim ve Sağlık Vakfı Başkanı Öner Akgerman, “Ben sanayiciyim. Sanayici yalnız mal üretim satmakla kalmıyor, toplumdan aldığını topluma çeşitli şekillerde tekrar vermektedir. Bu okul da bu projenin eseridir.” dedi.

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Türkiye Milli Komitesi Başkanı Prof. Talat Halman “Geleceğin çocukları için geleceğin dünya vatandaşları için bu okul yapıldı. Cumhuriyetimiz 100. yılına yaklaşırken umarım 100. yılında 5-6 yaşındaki bütün çocuklarımız anaokuluna gider. Buna devletimiz de sanayicilerimiz de aydınlarımız da herkes yardım eder. El birliği ile milletçe bunu yapıyoruz. İnşallah çok güzel günler ve yıllar yaşayacağız.” sözleriyle düşüncelerini dile getirdi.

Sarıkamış İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Dağdelen, okulun ihtiyaçlarını karşılamalarından dolayı UNİCEF ve Çimentaş yetkililerine teşekkür etti. Dağdelen her iki kurumun yetkililerine teşekkür belgesi ve plaket verdi.

Misafirlere, Vilayetler Birliği Anaokulu Müdürü Filiz Karahaliloğlu ve öğretmenleri, hazırlamış oldukları yöresel tatlılar ikram etti.

TÜM HABERLER